Cross-body tašky jsou praktické a stylové

Nadité kapsy plné různých drobností, které nemáte kam dát, jsou nepohodlné a vůbec nepůsobí hezky. Naštěstí už i muži mohou nosit, kromě brašen a aktovek, praktické tašky přes rameno, které tento problém vyřeší. Jedná se o tzv. cross-body tašky, které jsou tak akorát velké na všechny vaše nezbytnosti, ale nebudou vás zbytečně tížit.

Jak správně cross-body tašku nosit?

Jak již název vypovídá, tak se tato taška nosí přes tělo na jednom rameni. Popruh zvolte dlouhý tak akorát. Pokud bude příliš krátký, tak to nebude vypadat hezky a pokud zvolíte příliš dlouhý, tak vám bude plandající taška překážet při chůzi. Prohlédněte si fotky, kde je cross-body taška umístěna správně a inspirujte se na ulicích od ostatních mužů. Na kratší vzdálenosti si tuto tašku jen tak přehodit přes jedno rameno, pokud to pro vás bude pohodlné.

K čemu se cross-body taška hodí?

Záleží samozřejmě na konkrétním typu tašky, kterou si pořídíte. Pokud zvolíte decentní a elegantní design, tak tuto tašku můžete vynést prakticky s jakýmkoliv outfitem. K elegantnějšímu oblečení zafunguje jako nenápadný doplněk. Pokud vyznáváte spíše sportovnější styl oblékání, musíte přizpůsobit i styl tašky.

panska-cross-body-taska

Jakou tašku vybrat?

Vybírejte dle příležitostí, k jakým budete chtít cross-body tašku nosit. Pokud bude vaším každodenním doplňkem, volte univerzální barvu a tvar. Pokud víte, že budete tuto tašku nosit jen příležitostně a spíše k elegantnějším outfitům, zvolte dle toho i vzhled tašky.

Péče o cross-body tašku

Starejte se stejně jako o své kožené tašky. Jednou za měsíc či dva můžete pomocí jemného hadříku krouživými pohyby nanést vazelínu nebo jiný speciální přípravek na kůži. Vždy nejdříve vyzkoušejte trochu přípravku na zadní stranu vaší tašky, ať si nezpůsobíte nějaké nemilé překvapení. Více se můžete dočíst v článku o péči o kožené tašky.

Náš tip - cross-body taška Visconti

Pokud sháníte elegantní a nadčasovou tašku, kterou budete nosit mnoho let, určitě vás nadchne kožená cross-body taška Visconti. Tato taška má prostornou kapsu, do které se vám vejdou všechny vaše nezbytnosti, dále má přihrádku na mobilní telefon a ještě menší kapsičku uvnitř tašky. Díky nastavitelnému popruhu si délku přizpůsobíte na míru vašemu tělu a pohodlí.

cross-body-taska-pro-muze-1

cross-body-taska-1

Tak jak se vám cross-body tašky líbí? Nebo už nějakou máte a nosíte?