Kam zajet na víkend po Evropě? A jaké zavazadlo s sebou?

Eurovíkend neboli víkend prožitý v některé z evropských metropolí strávený obdivováním místních památek, skvělým jídlem v restauracích a odpočinkem. Doba je tak akorát na poznání města, které si zvolíte a užití si všech jeho krás. A jaro je ideálním obdobím na krátkou dovolenou.

Noční Paříž osvětlena

Samozřejmě, že můžete využít služeb cestovních kanceláří, které nabízí balíčky ve formě letenek, ubytování a jídla. Pokračujte ve čtení a dozvíte se, kde si počíhat na akční letenky a kvalitní ubytování. Ceny letenek za pár stovek do většiny evropských metropolí v dnešní době nejsou výjimkou. Omezené množství takových letenek je k dispozici na brzké termíny za pár dní - takové letenky jsou ideální na spontánní výlet. Cenově zajímavé tarify jsou k dispozici často i dva nebo tři měsíce před samotným odletem.

Kde pořídit letenky?


Sledujte některý z těchto webů a levné letenky vám rozhodně neuniknou:

A co útulné ubytování?

Prozkoumejte své možnosti na Booking.com. Najdete zde ubytování všech cenových relací i s hodnocením a recenzemi na jednotlivé hotely nebo penziony.

Další možností je Airbnb, kde můžete najít i neobvyklé ubytování v soukromí

Zavazadla

Pokud už máte vybráno a těšíte se do romantické Paříže nebo krásného Říma, zbývá poslední povinnost… Zabalit si! Co s sebou na tři dny? Nejdříve si vždy zjistěte, jak je to s pravidly letecké společnosti.

Například společnosti Ryanair řeší zavazadla takto:

Priority boarding

 • možnost přednostního nástupu do letadla
 • dvě zavazadla (příruční a další menší - notebook, kabelka,...)

 

Bez přikoupení přednostního nástupu

 • u sebe můžete mít pouze malé zavazadlo (například kabelku)
 • druhé zavazadlo odevzdáte před nástupem do letadla

 

Rozměry příručních zavazadel

U letecké společnosti Ryanair se za menší zavazadlo považuje taška o rozměrech 35x20x20 cm.

A za větší zavazadlo taška nebo kufřík o rozměrech 55x40x20 cm o hmotnosti 10 kg.

U Českých aerolinií můžete v rámci balíčku Economy PLUS využít možnost vzít si s sebou na palubu jedno kabinové zavazadlo (do 8 kg a 55x45x25 cm) a jednu malou osobní tašku (3 kg a 40x30x15 cm).

Co si sbalit na víkend?

Pokud cestujete pouze na víkendový pobyt, tak nejspíše nebudete potřebovat příliš oblečení. Vezměte si jednoduché kousky, které lze mezi sebou libovolně kombinovat a myslete na různé příležitosti, na které se na svém výletu budete potřebovat obléknout.

Nezapomeňte na základní kousky:

 • spodní prádlo
 • náhradní triko a kalhoty (hodící se například i ke košili na formálnější příležitost)
 • svetr/bunda, když bude chladněji
 • košile na slavnostnější příležitost
 • hygienické potřeby
 • doklady
 • … a další dle vašich potřeb

 

Nevíte si rady, jak vše zabalit? Inspirujte se jedním z mnoha videí zabývajících se právě úsporným zabalením všech vašich věcí.

Cestujeme stylově

Vše potřebné pro takový krátký pobyt se vám pohodlně vejde do batohu nebo menší cestovní tašky. Zavazadlo by mělo mít dostatek úložného prostoru a kapes, do kterých můžete vše roztřídit a mít ve věcech přehled. Jako malé zavazadlo si můžete vzít například tašku na notebook, kam se vám navíc vejdou i nutné drobnosti jako doklady, peněženka a třeba kniha na čtení během letu.

Cestovní kožená taška