Kožené tašky na notebooky - jak vybrat?

 

Znáte to… Pořídíte si notebook, ale tím to nekončí! Je potřeba vybavit se příslušenstvím a nezapomenout ani na tašku na přenášení vašeho nového notebooku. Poradíme vám, na co si dát při výběru pozor.

Stejně jako notebooky, tak i tašky můžete vybírat v různých cenových relacích. Ale není to jen cena, která tašky na notebook odlišuje. Je to i použitý materiál, kvalita provedení, vzhled a mnoho dalších aspektů, které vstoupí do vašeho rozhodování.

taska-na-macbook

 

Nylonové tašky jsou minulostí

Klasické nylonové tašky, které v minulosti na ulicích převažovaly, jsou tak trochu módním hříchem. Pravděpodobně se jedná o finančně méně náročnou variantu, jak svůj notebook můžete přenášet z místa na místo. Něco jiného už je bohužel vzhled a výdrž tohoto materiálu. Pokud chcete tašku kvalitní a takovou, která vám pěkných pár let vydrží, zaměřte se na kůži.

 

Kožená elegance vede

Kožené tašky jsou tím nejelegantnějším doplňkem, který můžete k nošení svého notebooku zvolit. Jejich dlouhověkost a kvalita převažují o něco vyšší cenu a ve výsledku se vám investice do kožené tašky mnohonásobně vrátí.

  • Při výběru tašky se zaměřte i na jednotlivé detaily - především na ucha, za která budete tašku nosit. Pokud jsou vyrobena převážně z plastu, tak hrozí jejich popraskání, které při nejmenším bude kazit celkový vzhled.

 

  • Taktéž švy a jednotlivé spoje by měly být provedeny pečlivě. Pokud je taška obšita dokonale rovným stehem, tak i její celkové zpracování bude kvalitní a navíc působí opravdu luxusně.

 

  • Zaměřte se i na vnitřek tašky. Vyztužená kapsa ochrání notebook před nárazy a pokud má navíc  taška kvalitní podšívku, tak to bude mít vliv na její životnost a celkový vzhled.

 

  • Některé tašky se mohou pyšnit i dalšími kapsami a organizéry. Více prostoru oceníte především, přenášíte-li dokumenty nebo třeba vizitky.

 

  •  Kam budete tašku nosit a k jakému oblečení? Pokud bude taška součástí elegantního a formálního obleku, volte elegantní styl a univerzální barvu, která půjde dohromady s velkou částí vašeho šatníku. Na druhou stranu budete-li tašku nosit i na méně formální příležitosti, můžete si dovolit trochu experimentovat.

 

kozena-taska-na-notebook

 

Pravidelná péče je základ

Po pořízení kožené tašky je dobré začít s pravidelnou péčí. Nanášejte vosk nebo jiný vyživující přípravek a taška vám bude dělat radost mnoho let. Před zimou si vzpomeňte na impregnaci a ošetřete koženou tašku speciálním přípravkem. Vyhnete se skvrnám, které mohou na kůži vlivem deště nebo sněhu vzniknout. Jak pečovat o koženou tašku v zimě se dozvíte v našem předešlém článku

Tak teď už se můžete vrhnout do vybírání vaší nové tašky na notebook. Pokud by vás zaujala některá z tašek na bagrack.cz, tak vám s výběrem velmi rádi pomůžeme.