Letní osvěžení v Praze

 V Praze je prý blaze – tak proč si tu nevychutnat báječné letní dny? Protože dobře víme, jak je Praha krásná, podělíme se s vámi o několik tipů, kam se vydat za letními zážitky. Ať už jste místní, nebo patříte k prázdninovým návštěvníkům naší historické krásky, inspirujte se a sbírejte nezapomenutelné okamžiky.

Není piknik jako piknik

Láhev dobrého vína nebo domácí limonády, košík plný dobrot, kostkovaná deka, několik dobrých přátel. Tak málo stačí ke štěstí tomu, kdo touží vyrazit do přírody a vychutnat si opravdový piknik – třeba při západu slunce. Horké dny k posezení v trávě přímo vybízejí. Ani v Praze o totiž piknikovou romantiku nepřijdete.

piknik-v-praze

A jaké místo pro trávení chvil s partou kamarádů jsme vybrali? U nás vyhrává jednoznačně Stromovka, nejslavnější lesopark, který rozhodně stojí za návštěvu. Rozlehlá královská obora nabízí hned několik kouzelných zákoutí, spoustu upravených luk či dokonce koňskou jízdárnu. Od Bubenče až k Holešovicím můžete posbírat své nejmilejší a oddat se relaxu v přírodě. Třeba u vody.

Dalším skvělým místem, kde strávit pohodový piknik je Divoká Šárka. V této přírodní rezervaci si nebudete připadat vůbec jako v Praze a najdete zde spoustu zákoutí, kde budete moci roztáhnout svou deku.

TIP: Na piknik nezapomeňte přibalit několik letních nezbytností: kromě opalovacího krému a repelentu by vám nemělo chybět ani teplé oblečení pro případ chladného večerního posezení. Vše se vám pohodlně vejde do stylového batohu.

kozeny-stylovy-batoh-1

A co takhle film

Promítání pod širým nebem – jó, to je jiné kino. Máte-li chuť na nevšední shlédnutí nějakého toho zajímavého snímku, pak byste si neměli nechat ujít jedno z mnoha letních kin v Praze. Takových míst v Praze najdete hned několik, stačí vypátrat to nejbližší. Nám se zalíbily hned dvě možnosti.

Každé úterý a sobotu se můžete vydat do letního kina ve Žlutých lázních v Podolí. Zpříjemnit si už tak dokonalý požitek můžete piknikovým občerstvením v podobě filmového menu – popcorn, fresh a zmrzlina. Mňam!

A jestli neplánujete cestu do Žlutých lázní, pak si odchyťte Kinobus. Pojízdné bezplatné kino přiveze české i zahraniční filmy třeba i kousek od vašeho domova či ubytování. Stačí si projít dopravní jízdní řád a vybrat si ten správný film.

Osvěžení pro milovníky vody

Léto bez koupání? Tak to by rozhodně nešlo. I v Praze je mnoho míst, kde můžete vystavit své tělo slunečním paprskům nebo si zaplavat a zařádit ve vodě. A když už se pořád točíme okolo přírody, tak jsme se rozhodli, že i naše koupací tipy budou spojeny spojeny s přírodou. Kouzelné koupání totiž zažijete nejen na klasickém koupališti, no ne?

Prvním z nich je nádrž Džbán v Divoké Šárce. Přírodní koupaliště disponuje občerstvením, kempem a dokonce i nudistickou pláží. Koupání lze spojit s výletem po okolí – skály Divoké Šárky nejsou to jediné, co je tu k vidění. Lesy a přírodní scenérie jakoby snad ani nepatřily k naší metropoli.

A aby koupacích tipů nebylo málo, zvolili jsme ještě dvě biotopová koupaliště – ve Lhotce a v Radotíně. Nádherné umělé nádrže s přírodním vzhledem jsou díky absenci chlóru vhodné také pro alergiky. U obou koupališť nechybí pestrá nabídka letních aktivit, občerstvení a travnatá plocha k odpočinku. Tak kam se vydáte?

Pátá nejlepší

Do Trojské kotliny můžete zavítat omrknout nádherná zvířata – vždyť se tu podle Tripadvisoru nachází pátá nejlepší zoo světa. A kdy jindy do Zoo Praha než v nějaký pěkný letní den? Zábava pro malé i velké – to je 10 pavilonů, 150 expozic, bohaté občerstvení a mnoho zážitkových programů. Ať už chcete vidět komentované krmení oblíbených zvířat nebo se procházet a pozorovat živočichy, které běžně nepotkáte, výlet do zoo je stále populární volbou rodin, jednotlivců i párů. A že nemáte rádi všední nápady? Pak vyrazte na noční prohlídku. Protože v zoo to žije ve dne v noci!