Péče o kožené tašky v zimě

Kůže je skvělý materiál, který má řadu svých příznivců. Počáteční investice do kožené tašky nebo jiného doplňku z kůže je možná trochu vyšší než u jiných materiálů, ale počítat lze s velmi dlouhou výdrží. Při správném zacházení vám kožený doplněk bude dělat radost mnoho let prakticky v nezměněné kvalitě.

Zima je období, kdy se střídají teploty, chvíli sněží, pak zase vysvitne slunce. A to vše zvládne i vaše kožená taška, když se o ni patřičně postaráte. Inspirujte se tipy v našem článku.

Věnujte své kožené tašce pravidelnou péči

Dejte si pozor na vystavování vašich kožených doplňků extrémním podmínkám. Bez patřičného ošetření by mohlo dojít k poškození, které zkrátí životnost kůže a vzhledu vaší tašky nepřidá. Samozřejmě se nestane nic hrozného, pokud necháte koženou tašku jednou přes noc v autě v extrémním mrazu, ale pokud byste tak činili opakovaně, můžete si ji zničit. Působením větru nebo mrazu póry v kůži vysychají a kůže pak může začít praskat.

Zima je poměrně náročné období jak pro naši pokožku, tak pro kůži našich tašek nebo pouzder. A proto si kožené doplňky zaslouží patřičnou péči. Jako vždy se nejlépe vyplatí prevence. Věnujte svým koženým taškám patřičnou péči a uvidíte, jak se vám odvděčí svou dlouhověkostí. A jak tedy na to? Je to velmi podobné jako s naší vlastní pokožkou, která v zimě také trpí a je třeba ji vyživovat a hydratovat.

kozena-cestovni-taska

Starejte se stejně i o své kožené tašky. Jednou za měsíc či dva můžete pomocí jemného hadříku krouživými pohyby nanést vazelínu nebo jiný speciální přípravek na kůži. Vždy nejdříve vyzkoušejte trochu přípravku na zadní stranu vaší tašky, ať si nezpůsobíte nějaké nemilé překvapení.

Speciální přípravky na impregnaci a čištění

Držte se následujících zásad a vaše kožená taška by měla zimu přečkat v pořádku.

  • V zimě není o déšť nebo sněhovou vánici nouze. Pokud zmoknete, tak koženou tašku nechte oschnout při pokojové teplotě. Nevystavujte ji vysokým teplotám ani neodkládejte na radiátor.

  • Před zimou si vzpomeňte na impregnaci a ošetřete koženou tašku speciálním přípravkem. Vyhnete se skvrnám, které mohou na kůži vlivem deště nebo sněhu vzniknout.

  • Pokud se objeví skvrnka nečistoty, tak ji hlavně nezkoušejte vyčistit agresivním chemickým přípravkem. Mějte pro tento případ připravenou například speciální čisticí pěnu na kůži. Je mnohem šetrnější a na vaší kožené tašce nenapáchá ještě větší škody.

  • Prevence je důležitá. Pravidelně nanášejte vosk nebo jiný vyživující přípravek a taška vám bude dělat radost mnoho let.

Věříme, že vám naše rady pomohou v pravidelné péči o vaše kožené doplňky.