Jaké boty vám letos na podzim nesmí chybět?

“Šaty dělaj' člověka” se zpívá ve známé písničce. Ale co boty? Jsou součástí celkového vzhledu a občas se na ně trochu zapomíná. Přitom, ruku na srdce, pravý gentleman se pozná právě podle svých bot - stylových, naleštěných a s velkou péčí udržovaných. Pokud celkový outfit vyšperkujete ještě stylovou taškou, tak nebudete mít k dokonalosti určitě daleko.

A protože na podzim přichází prostor pro větší variabilitu a rozmanitost využití vašeho botníku, tak se pojďme trochu podrobněji podívat právě na boty. Už není takové teplo a mrazy ještě daleko, tak vzhůru do toho! Jaké boty byste letos na podzim měli na svých nohách vynést?

Společenská klasika ∼ Oxfordky ∼

Skutečná elegance, kterou obujete i na ty nejslavnostnější příležitosti. S podzimem se blíží období, kdy navštěvujeme divadla a různé společenské akce. Nezdobené a černé oxfordky jsou ty pravé boty, které právě na tyto příležitosti unosíte. Dobře padnoucí oblek povznesou tyto boty ještě na vyšší úroveň.

Pokud zvolíte tyto botky ve zdobnější variantě a například hnědé barvě, tak je můžete obout i na méně formální příležitosti.

boty-oxfordky

Stylovka k džínům ∼ Perka ∼

Botky, které během pár vteřin natáhnete a můžete vyrazit. Na schůzku, do města, ale třeba i na méně náročnou procházku do přírody, pokud chcete dostát svému stylu v každé situaci. Perka nejlépe vyniknou s džínami úplně úzkými nebo takovými, které se v nohavicích směrem ke kotníkům postupně zužují.

stylove-boty-perka

Stylové holínky

Pokud se rádi touláte podzimní přírodou nebo jste třeba i náruživí houbaři, tak ve vašem botníku nesmí chybět holínky. Samozřejmě stylové, ale nezapomínejte na funkčnost. Přeci jen holínky by měly primárně udržet vaše nohy v suchu. Stálicí jsou holínky značky Hunter, které vás určitě nezklamou ani v tom největším mokru.

Kotníkové boty

Vycházková obuv, kterou můžete kombinovat s takřka libovolným oblečením. V džínách budete s kotníkovými botami působit ležérně. Pokud je obujete k formálnějšímu outfitu, jako je například oblek, tak se mohou hodit i k slavnostnějším příležitostem. Pokud zvolíte kotníkové boty ze semišového materiálu, dejte pozor na podzimní plískanice - nezapomeňte boty naimpregnovat.

Péče o obuv

O své boty musíte pečovat se stejnou láskou jako třeba o své kožené tašky na notebook. O tom, jak pečovat o kožené doplňky jsme se rozepsali v tomto článku. S botama je to podobné - věnujte pravidelnou pozornost očištění od bláta a prachu. Koženým botám dopřejte ještě trochu péče navíc - kůže potřebuje vyživovat, aby zůstala stále krásná.

Tak to jsou naše tipy na boty, které by vám v botníku rozhodně neměly chybět. Co myslíte? Bez jakých bot se letos na podzim neobejdete vy?