Wellness - užijte si zasloužený odpočinek

S chladnějšími dny přichází možná větší touha po odpočinku a po pořádném prohřátí těla. Pokud nemáte čas na dovolenou v teplých krajích, ale přesto byste si rádi pár takových dní dopřáli, ideální pro vás bude wellness víkend. Co vlastně to cizí slovo wellnes znamená?

Wellness - soulad mysli a těla

Slovo wellness zahrnuje vše, co se týče našeho těla a mysli. Primárně se jedná o cestu k souladu mezi všemi oblastmi našeho života. Cílem je, aby se člověk cítil obecně dobře a našel rovnováhu v činnostech, kterým se věnuje. Ne každý se dokáže takto relaxovat dlouhodobě, a proto vznikají právě wellness pobyty, při kterých bychom se měli celkově zrelaxovat.

masazni-kameny

Co s sebou na wellness?

Samozřejmě musíte zvážit, na jak dlouho se jedete oddávat blahodárným procedurám - podle toho si zabalíte vše, co potřebujete. Pokud jedete do luxusního hotelu, myslete na to, že se například při večeři očekává společenské oblečení - nemusíte s sebou vozit zrovna oblek, ale pár elegantnějších kousků oblečení se neztratí. Je dobře známo, že nejlépe se relaxuje v přírodě, proto pokud jedete třeba do hor, tak nezapomeňte na outdoorové oblečení, abyste mohli vyrazit i na túru do přírody.

Samozřejmostí jsou doklady, vaše osobní věci a pohodlné oblečení. Wellness resorty a hotely vám potřebné osušky a župany na všechny procedury většinou poskytují.

Pak už jen nezapomenout oblíbenou knížku, na kterou jste zatím doma nenašli čas a můžete se začít těšit! Na několikadenní pobyt se můžete stylově a pohodlně sbalit do jedné z našich cestovních tašek.

Procedury, které vás uvolní

V rámci wellness pobytů se můžete těšit na různé procedury, jejichž nabídka se liší podnik od podniku. Základem bývá vířivka, sauna a možnost masáží. Z masáží si můžete leckde vybrat i z různých specialit, jako je například čokoládová masáž nebo masáž lávovými kameny.

Dále existují různé zábaly a obklady, které se přikládají na obličej či tělo, a mají za cíl detoxikovat organismus a vyživit pokožku.

Oblíbené jsou také sauny. Obzvláště po náročném sportovním výkonu nebo pokud chcete uvolnit a zrelaxovat celé tělo, můžete si dopřát poctivé saunování. Jen byste měli vědět, že vám dělá dobře, případně se poradit se svým lékařem.

saunovani

Oblíbená wellness místa

Pokud se chcete držet u nás v České republice, tak lze samozřejmě doporučit místa ukrytá v přírodě, kde se snáze odpojíte od ruchu každodenního života. Ať už vyrazíte do Krkonoš nebo na Šumavu, tak jistě nebudete zklamaní. Příroda udělá své a v kombinaci s příjemnými procedurami vás dostane do kýžené pohody. Pokud byste potřebovali inspiraci, tak se můžete začíst do tohoto článku od Amazing Places, ve kterém najdete tipy na 8 nejzajímavějších wellness v ČR.

A teď už nezbývá nic jiného, než vám popřát pohodový wellness pobyt, při kterém si 100% odpočinete!